איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

במסגרת הכנס השנתי של המועצה לבנייה ירוקה הוקדש מושב "הרשות המשתנה" לזכרו של מהנדס ג`דיידה מכר שנרצח בפברואר האחרון, אדהם חמודי. בחלק הראשון של המושב הועברו הרצאות בנושא מפי מהנדסי ערים שונות
גיא דוננפלד, מנכ"ל איגוד מהנדסי ואדריכלי ערים ומנהדס דימונה: "משבר האקלים כבר כאן. אבל בישראל תמיד יש משהו דחוף שדוחק את החשוב. זה צריך להיות מוגדר כפרויקט לאומי עם גוף מתכלל שיוריד הנחיות, על מנת שנפעל בסינכרון כדי ליצור פתרונות לאירוע. הרשויות המקומיות הוכיחו שהם יודעות לנהל בעצמן וללפתור בעיות- כך בקורונה, כך שמלחמה".

במסגרת הכנס השנתי של המועצה לבנייה ירוקה דיברה מהנדסת כפר סבא, מיכל שרייבר גלבנדורף, על שימור הרשת הירוקה בכפ"ס, מהנדסת רהט הציגה פרויקט שיכול להפוך את העיר הדרומית לפנינה תיירותית – שיקום נחל גרר והקמת פארק סביבו בגודל 1500 דונם ואדר` שרון שפר מראשל"צ הראתה איך עיר צפופה יכולה להיות סביבתית ומקיימת בזכות פריסת שימושים, תוך דגש על החתך העירוני.

מהנדסת בת ים מיכל מאיר אמרה בפאנל: "כשהידע המקומי פוגש את הרגולציה נוצר משהו בר קיימא וזאת גם הסיבה שאסור ל,בטל את הנחיות הבינוי והעיצוב". מאיר הוסיפה ש"מדברים על הזדקנות של מבנים. צריך לחשוב איך חוקי עזר נבנים סביב ואיך מחשבים חיי בניין מתחילתו ועד תומו".

פרסום
פרסום

תומר גוטהלף, מתכנן ערים ואזורים, לשעבר מתכנן מחוז דרום, אמר: "אנשי המקצוע מחוייבים יותר לערכי קיימות וסביבה מאשר הצביור הכללי בישראל, שמוטרד מהרבה דברים ופחות עוסק בכך. התפקיד שלנו הוא לסחוף את הציבור". גטהולף הציע כפתרון אורבני שברירת המחדל תהיה כבישים חד סטריים וששיעור המסעה- החלק המיועד לרכבים ברחוב- יגדל משמעותית."

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

שיקום ופיתוח אנרגטי מקיים לחבל תקומה:

14/04/2024

עמוד תאורה ״חכם״ הוקם בעיר מודיעין ואליו מחוברת אנטנה ייחודית, המשדרת לטווח...

08/03/2024

תם עידן הפחם

29/01/2024

מפסולת - לזהב

05/06/2024

מזל גדול - נמנע אסון כבד ברמת גן

03/06/2024

איך הרשויות המקומיות מתכוננות למשבר האקלים?

28/05/2024

שיקום ופיתוח אנרגטי מקיים לחבל תקומה:

14/04/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום