נערכים לוועידת האקלים בכל המגזרים

דוברות המשרד להגנת הסביבה ומשרד החוץ – לקראת ועידת האקלים בדובאי, COP28:

 

הדרך לדובאי מתחילה בירושלים – נערכים לוועידת האקלים בכל המגזרים: המשרד להגנת הסביבה ומשרד החוץ קיימו היום (ב') כנס התנעה לשם היערכות לוועידת האקלים בדובאי, 28COP

פרסום

 

המשרד להגנת הסביבה ומשרד החוץ ערכו היום (ב') כנס התנעה בין-מגזרי להיערכות לוועידת האקלים באיחוד האמירויות, 28COP. בכנס שהתקיים במשרד החוץ בירושלים במעמד השרה להגנת הסביבה עידית סילמן ושר החוץ אלי כהן, לקחו חלק מנכ"ל המשרד להגנת הסביבה גיא סמט וגורמי המקצוע במשרדי ובגופי הממשלה, ארגונים סביבתיים, אקדמיה, עסקים ועוד.

 

אלי כהן שר החוץ אמר: ״משבר האקלים הוא משבר גלובלי הדורש התגייסות של הקהילה הבינלאומית כולה. הגדרנו את הטיפול במשבר האקלים כאחד מיעדי משרד החוץ ואנו מתכוונים לשתף את היכולות והידע העשיר של ישראל בתחום לטובת מציאת פתרונות למשבר. בכנס COP הקרוב צפויות להשתתף יותר מ-100 חברות ישראליות  ו-30 חברות סטארטאפ אשר יציגו לעולם את החדשנות הישראלית בתחום האקלים. דיפלומטיית האקלים היא נושא משמעותי באסטרטגיה האזורית שלנו. אנחנו פועלים למצוא שיתופי פעולה בנושאי האנרגיה, המים וביטחון המזון וכבר מקדמים פרויקטים משותפים בין ישראל איחוד האמירויות וירדן שיביאו שיפור באיכות החיים באזור והתמודדות טובה יותר עם משבר האקלים".

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, פתחה את דבריה בתפילה לשלום חיילי צה"ל הלוחמים הבוקר בג'נין, ואמרה: "זו הפעם הראשונה שבה אנו מקיימים כנס השקה בין מגזרי לקראת הועידה בדובאי – יוזמה מבורכת שמביאה סביב שולחן אחד נציגים מהממשלה, מהשירות הציבורי, מהאקדמיה, מהחברה האזרחית ומהסקטור העסקי, במטרה לעודד חילופי רעיונות ויצירת שיתופי פעולה פוריים לקראת הוועידה ואני מודה לשר החוץ אלי כהן על השותפות. לא סתם כתוב 'ונתברכו בך כל משפחות האדמה', אין ברכה יותר גדולה מפיתוח עשייה וחיבורים שמחזקים את ישראל במישורים רבים, בטחוני מדיני כלכלי.

פרסום

המותג ישראלי – כחול לבן- זה 'ברנד' של חדשנות יצירתיות ומוביליות. החיבור עם מדינות הסכמי אברהם הוא פריצת דרך מדהימה של ראש הממשלה שחלם וגם יישם ואנו מוסיפים לו נדבכים של עשייה ושיתופי פעולה בתחום בין לאומי ונוגע לכולנו – סביבה ואקלים. כשאנחנו חזקים ומאוחדים – הברכה שלנו מתחזקת – ואני רוצה שתבינו שאנחנו פה ביחד מאוחדים להצלחתכם, להצלחתנו כולנו ולהצלחת המדינה. הסביבה אינה בת ערובה של חילוקי דעות, הוועידה בדובאי מהווה הזדמנות ליצור קשרים ולבנות את הקומה הבאה עם שכנינו הקרובים והרחוקים יותר. אעשה כל שביכולתי על מנת שנגיע למפגש האמנה עם בשורה אמיתית לגבי תרומתה של ישראל למאבק בשינויי האקלים בדמות חוק האקלים שאנחנו מקדמים – שבו יעדים אמיתיים ועיגון מנגנונים למעבר למשק מאופס פליטות ולהיערכות של המשק להשפעות של שינויי האקלים. כבר היום המשרד מקדם שלל שיתופי פעולה בין לאומיים ואיזוריים יחד עם המדינות השכנות לנו בתחומי הסביבה ואנו גאים להביא לועידה חברות ישראליות שיירתמו גם הם לשותפות מבורכת זו".

עוד הציגו בכנס מר אמיר חייק, שגריר ישראל באיחוד האמירויות, מר יובל לסטר, סמנכ"ל בכיר לתכנון, מדיניות ואסטרטגיה במשרד להגנת הסביבה; גדעון בכר, שליח מיוחד לנושאי אקלים; מאיה קדוש, המתאמת הלאומית ל-COP28; דוד סרנגה, ראש חטיבת דיפלומטיה דיגיטלית במשרד החוץ; ורונית נודלמן-פרל, מנהלת מחלקת דיפלומטיה אזרחית במשרד החוץ.

השנה יתקיים המפגש השנתי ה-28 של ה-COP בדובאי, איחוד האמירויות, בין 30 בנובמבר 2023 ל-12 בדצמבר 2023. במהלך הכנס, המשתתפים התעדכנו בנוגע לתכנים המרכזיים של הוועידה, והכוונה בנוגע לתכנון וגיבוש אירועי צד.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חוק האקלים שעלה היום לדיונים בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת יציב אותנו ...

04/06/2024

CBI קורא לתמריצי מס על טכנולוגיה ירוקה

16/05/2024

אוסטרליה מגיעה לאבן דרך של שחזור נוזל קירור של 10,000 טון

16/05/2024

האולימפיאדה של פריז 2024 – מירוץ לקיימות

18/04/2024

חוק האקלים עבר במליאת הכנסת בקריאה ראשונה

03/04/2024

יוזמות לקידום "קמפוס בר קיימא” כחלק מתוכנית הדגל של הות"ת בקיימות ומשבר הא...

06/03/2024

חוק האקלים שעלה היום לדיונים בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת יציב אותנו ...

04/06/2024

CBI קורא לתמריצי מס על טכנולוגיה ירוקה

16/05/2024

אוסטרליה מגיעה לאבן דרך של שחזור נוזל קירור של 10,000 טון

16/05/2024

האולימפיאדה של פריז 2024 – מירוץ לקיימות

18/04/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום