לא כך דמיינו את ועידת האקלים של האו"ם

לא כך דמיינו את ועידת האקלים של האו"ם. המשלחת הישראלית לדובאי הייתה אמורה לכלול לא פחות מ־1,000 איש, ובהם ראש הממשלה ו־11 שרים, נציגות נרחבת שעוררה ביקורת רבה. בפועל, המלחמה טרפה את הקלפים ובאיחוד האמירויות נחתה משלחת מצומצמת ביותר. 

מחאות פרו־פלסטיניות התקיימו במתחם הוועידה, לאחר שקיבלו אישור מיוחד לכך – כי הרי מה יותר חשוב מלמחות נגד ישראל בזמן ועידת אקלים; מנהיגים מהעולם המוסלמי ניצלו גם הם את הבמה האקלימית שניתנה להם כדי לתקוף את הלחימה בעזה. 

ff89c424-73c...

פרסום

 

מה שלא מפתיע אותנו נוכח המקום שבו נערכה, גם אם רחוק מלהיות מעודד, הוא שהוועידה, שנועדה לקדם את המאבק במשבר האקלים, הפכה במה להכחשת אקלים בוטה שהשמיע היו"ר שלה, מנכ"ל חברת הנפט הלאומית של אבו דאבי, לא פחות. יתר על כן, ועל פי השמועות, היא אף הפכה זירה לביצוע עסקאות נפט.

ובכל זאת, יש ועידה. ויש בה נציגות ישראלית שנבחרה היטב: מנהליהן של חברות קליימנט וקלינטק מהעוטף. ברבות מהחברות האלה חוו וחווים קשיים מהותיים עכשיו, חלקן אף איבדו עובדים ועובדות שנרצחו במתקפה ב־7 באוקטובר. כששוחחתי איתם הם הביעו חששות מפני הנסיעה: כי האו"ם לא בדיוק תמך בישראל אחרי הטרגדיה שקרתה לנו, כי "חו"ל" הפך בעת האחרונה לקצת מפחיד, כי קשה לעזוב הכול לכמה ימים בזמן כזה. אבל הם נסעו בכל זאת, בלי יותר מדי היסוסים. הם מרימים את הראש אחרי האסון והמסר שלהם לישראל ולעולם ברור מאוד: ממשיכים הלאה וממשיכים להצליח. ישראל היא אימפריית הייטק, מובילת קלינטק – וגם מלחמה לא תעצור אותנו. 

אני אוהבת את המסר הזה, את הרוח הישראלית הנחושה, למרות הכול. מותר לנו לעשות דברים לאט יותר עכשיו, ברור שאנחנו לא יכולים להגיע לאותה יעילות מקצועית כשרבים כל כך מאתנו במילואים (או "סתם" מוטרדים) והגיוני לגמרי שהמלחמה תהיה בראש סדר היום שלנו. אבל עם כל זה, אסור לנו להפסיק לעשות את מה שחשוב לנו. ובהקשרה של הקיימות, אסור לנו להפסיק להילחם למען האקלים, למען הסביבה, למען עתיד טוב יותר, עד כמה שאנחנו יכולים. כי גם כשהמלחמה כבר תהיה מאחורינו, המאבק האקלימי עדיין יהיה פה – הוא ידרוש את כל הכוחות ואת כל המוטיבציה שלנו.

פרסום

לקריאת הכתבה באתר זווית >> אנשי ההייטק מהעוטף שמייצגים אותנו בוועידת האקלים.

רחלי ווקס, עורכת ראשית, זווית.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

האם כך ייראו מבני העתיד?

28/01/2024

חשוב להשקיע בחדשנות האקלימית הישראלית

28/01/2024

משרד האוצר הטיל וטו, על יוזמת אנרגיה מתחדשת בשל רצון להימנע מהשקעה ממשלתית

16/12/2023

לא כך דמיינו את ועידת האקלים של האו"ם

07/12/2023

הפחתה של 30% בפליטות עד 2030 ואיפוס פליטות נטו עד 2050

04/12/2023

היום נפתח רשמית הביתן הלאומי בוועידת האקלים

03/12/2023

האם כך ייראו מבני העתיד?

28/01/2024

חשוב להשקיע בחדשנות האקלימית הישראלית

28/01/2024

משרד האוצר הטיל וטו, על יוזמת אנרגיה מתחדשת בשל רצון להימנע מהשקעה ממשלתית

16/12/2023

לא כך דמיינו את ועידת האקלים של האו"ם

07/12/2023

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום