חברה ישראלית שתציל אותנו מהתחממות הגלובלית ."פיתחנו מכשיר שהופך מזגן רגיל למזגן חכם"

אם מוצר ביתי קטן, שמפתח סטארטאפ ישראלי, יכול להציל את כדור הארץ מתופעת ההתחממות הגלובלית? עבור רן רוט, מייסד סנסיבו, התשובה ברורה:

“בסנסיבו התחלנו להתעסק ולחקור את תופעת ההתחממות הגלובלית עוד הרבה לפני שהיא הייתה באופנה, והבנו די מהר שהגורם הראשי לתופעה זו הוא שימוש הולך וגובר במזגנים” אומר רוט שייסד ביחד עם שותפו עומר ענבר את סנסיבו לפני כ-6 שנים.

“המזגנים מזהמים כתוצאה משני גורמים עיקריים: הראשון הוא צריכת האנרגיה הגבוה שהמזגן צורך – שליש מכמות האנרגיה המיוצרת בכדור הארץ – המזגנים צורכים את כמות האנרגיה שצורכים כל כלי התחבורה הנוסעים ברגע זה בעולם. הגורם השני – הגז בתוך המזגן – זה שכולנו מכירים בשל הצורך למלא עוד ועוד ממנו לאורך השנים – הוא גז חממה – הגז הכי מזיק והכי מזהם. כמות הגז במזגן ביתי אחד שקולה לנסיעה יומית מחיפה לירושלים ובחזרה במשך 3 שנים. בעולם פועלים כיום 1.5 מיליארד מזגנים ועד 2050 המספר יגדל פי 2”.

פרסום

באופן פרדוקסלי – ככל שיהיה יותר חם האוכלוסייה בעולם תשתמש יותר ויותר במזגנים – דבר שיחמיר עוד יותר את תופעת ההתחממות הגלובלית וחוזר חלילה.

מתוך הבנה בסנסיבו שככל הנראה אף אחד לא הולך לוותר על השימוש במזגן בעתיד הנראה לאופק החליטו לפתח בחברה פתרון שלפחות יפחית משמעותית את היקף זיהום האוויר. הם פיתחו יחידה קטנה שבעצם הופכת כל מזגן רגיל למזגן חכם. היחידה מחליפה את השלט של הרחוק – אותה קופסה מלאת כפתורים שרובנו לא מתעסקים איתם למעט כיבוי והדלקה. היחידה ממוקמת בגובה מטר – אם ע”י הצמדתה לקיר או פשוט על שולחן ולאחר סנכרון קצר עם אפליקציית סנסיבו ניתן לשלוט שליטה מלאה במזגן באמצעות הסמארטפון.

פרסום

החברה נוסדה לפני 6 שנים ע”י עומר ענבר ורן רוט, שניהם בוגרי יחידת 8200 שרצו להקים מיזם שגם יצליח עסקית וגם יעזור לעולם. לאחר הבנה שהמזגנים הם התורמים העיקריים לתופעת החימום הגלובלי, הם החליטו להתמקד בתחום הזה ולנסות לשפר את המצב, מתוך הבנה שגם שיפור קל של אחוזים בודדים הוא משמעותי מאד.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

האם כך ייראו מבני העתיד?

28/01/2024

חשוב להשקיע בחדשנות האקלימית הישראלית

28/01/2024

משרד האוצר הטיל וטו, על יוזמת אנרגיה מתחדשת בשל רצון להימנע מהשקעה ממשלתית

16/12/2023

לא כך דמיינו את ועידת האקלים של האו"ם

07/12/2023

הפחתה של 30% בפליטות עד 2030 ואיפוס פליטות נטו עד 2050

04/12/2023

היום נפתח רשמית הביתן הלאומי בוועידת האקלים

03/12/2023

האם כך ייראו מבני העתיד?

28/01/2024

חשוב להשקיע בחדשנות האקלימית הישראלית

28/01/2024

משרד האוצר הטיל וטו, על יוזמת אנרגיה מתחדשת בשל רצון להימנע מהשקעה ממשלתית

16/12/2023

לא כך דמיינו את ועידת האקלים של האו"ם

07/12/2023

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום