המעבר לכלכלה מעגלית ומאופסת פליטות שתהיה ערוכה בצורה מיטבית למשבר האקלים, יביא לעשרות אלפי משרות איכותיות חדשות

על פי הדוח, על הממשלה והמשק להיערך למימוש ההזדמנויות התעסוקתיות ולמניעת פגיעות אפשריות בעובדים כתוצאה מהמעבר המשקי הנדרש; מושב בנושא יתקיים בכנס אלי הורוביץ ביום ד', 14:00-15:20, תחת הכותרת "פיתוח ענפים מחוללי תעסוקה ירוקה" ובהובלת השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, מנכ"ל המשרד, גיא סמט וגורמים נוספים

 

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "כדי להתמודד בצורה טובה עם אתגרי האקלים, המשאבים והפסולת, הכלכלה שלנו חייבת להשתנות ולהתאים את עצמה לשינויים שמתרחשים בכלכלה העולמית ובשוק התעסוקה. המשרד להגנת הסביבה מקדם חקיקה בתחומי האקלים והפסולת, מעניק תמיכות לפעילות עסקית רלוונטית ופועל להגברת המודעות הציבורית. אנחנו פועלים כדי שהשינוי בפעילות הכלכלית יוביל לשגשוג שיוכלו ליהנות ממנו כל חלקי החברה, ולכן עלינו להכין את שוק העבודה ולהפעיל כלי מדיניות שיסייעו בכך"

פרסום

 

לדוח: https://did.li/3XO5q

 

דוח חדש של המשרד להגנת הסביבה והמכון הישראלי לדמוקרטיה, אשר ערך סקירה של מגמות תעסוקתיות וצעדי מדיניות מהעולם, צופה פוטנציאל תעסוקתי חיובי נטו בשוק התעסוקה הישראלי כתוצאה מקידום צעדי מדיניות להפחתת פליטות גזי חממה (מיטיגציה) כגון מיסוי פחמן ומעבר לכלכלה מעגלית, דלת פחמן ומותאמת לשינוי האקלים.

 

את הדוח כתבו וערכו פרופ' נתן זוסמן, דפנה אבירם-ניצן, שי בירן וחוקרים נוספים מהמכון הישראלי לדמוקרטיה, בליווי גורמי המקצוע של המשרד להגנת הסביבה.

 

הדוח מצביע כי התעסוקה צפויה לגדול בעיקר בענפי האנרגיות המתחדשות, מיחזור הפסולת והבינוי, לצד ירידה בתעסוקה בענפים המתבססים במידה רבה על דלקי מאובנים, כגון ייצור חשמל מדלקי מאובנים. כמו-כן, הדוח צופה כי המעבר ישפיע גם על מעגלים רחבים יותר של עוסקים שידרשו לעבור הכשרות ולבצע התאמות באופן פעילותם. בנוסף, נמצא שהיקף הפוטנציאל החיובי תלוי בעומק השינוי המקודם ובהיערכות שוק התעסוקה אליו.

 

משבר האקלים, משבר המגוון הביולוגי, ואתגרים בתחום המשאבים והפסולת מחייבים היערכות של כלל ענפי המשק למעבר לכלכלה דלת פחמן ומעגלית. בשנים האחרונות מובילים המשרד להגנת הסביבה והמכון הישראלי לדמוקרטיה, בשיתוף עם משרדי ממשלה נוספים, מהלך לאומי רב־מגזרי לגיבוש אסטרטגיה למעבר לכלכלה דלת פחמן ומשגשגת. מהלך זה הוביל לאישור של שורת יעדים לאומיים והחלטות ממשלה לקידום הפחתה של פליטות גזי חממה ולמאבק במשבר האקלים.

פרסום

 

בעולם נהוגים תהליכים ממשלתיים משתפים לחיזוי השפעות צפויות ואפשריות על שוק העבודה כתוצאה מצעדי מדיניות ומעבר לכלכלה מעגלית, דלת פחמן ומותאמת לשינוי האקלים; למיפוי התאמות בשוק העבודה שיידרשו להצלחת המעבר; ולגיבוש כלי מדיניות על מנת לסייע לשוק העבודה להתמודד עם ההשפעות הללו ולערוך את ההתאמות.

 

ממצאי הצוות תומכים בחשיבות המהלך המקביל המקומי שמקודם על ידי המשרד להגנת הסביבה והמכון הישראלי לדמוקרטיה. על בסיס הסקירה, פועל הצוות למיפוי מדויק של ההזדמנויות וההשפעות בשוק העבודה הישראלי באמצעות הרצת נתונים מלוחות תשומה-תפוקה של הלשכה המרכזית לסטטיסטיקה במודל ממוחשב. ממצאי המיפוי והמלצות המדיניות יוצגו ויגובשו לאורך השנה הקרובה במפגשי הצוות הרחב.

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חוק האקלים שעלה היום לדיונים בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת יציב אותנו ...

04/06/2024

CBI קורא לתמריצי מס על טכנולוגיה ירוקה

16/05/2024

אוסטרליה מגיעה לאבן דרך של שחזור נוזל קירור של 10,000 טון

16/05/2024

האולימפיאדה של פריז 2024 – מירוץ לקיימות

18/04/2024

חוק האקלים עבר במליאת הכנסת בקריאה ראשונה

03/04/2024

יוזמות לקידום "קמפוס בר קיימא” כחלק מתוכנית הדגל של הות"ת בקיימות ומשבר הא...

06/03/2024

חוק האקלים שעלה היום לדיונים בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת יציב אותנו ...

04/06/2024

CBI קורא לתמריצי מס על טכנולוגיה ירוקה

16/05/2024

אוסטרליה מגיעה לאבן דרך של שחזור נוזל קירור של 10,000 טון

16/05/2024

האולימפיאדה של פריז 2024 – מירוץ לקיימות

18/04/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום