הממשלה אישרה תקציב ייעודי בסך כ-9 מיליון שקל והתחייבות להשלים את חקיקת חוק האקלים

נערכים לוועידת האקלים הגדולה בעולם בדובאי COP28

 

לקראת ועידת האקלים שתתקיים בנובמבר באיחוד האמירויות, אישרה הממשלה את הצעתם של שר החוץ אלי כהן והשרה להגנת הסביבה עידית סילמן לשורת צעדי היערכות ובהם תקציב ייעודי בסך כ-9 מיליון שקל והתחייבות להשלים את חקיקת חוק האקלים

פרסום

השרה להגנת הסביבה, עידית סילמן: "הוועידה בדובאי מהווה הזדמנות ליצור קשרים ולבנות את הקומה הבאה עם שכנינו הקרובים והרחוקים יותר בתחומים המשותפים לכולנו. אנו שמחים להביא חיבורים ויכולות המחזקות את ישראל במישורים רבים, בטחוני מדיני וכלכלי ורואים חשיבות וכוח ברתימת נציגים מגוונים מהממשלה, מהשירות הציבורי, מהאקדמיה, מהחברה האזרחית ומהסקטור העסקי בישראל במטרה ליצור שיתופי פעולה בתחומי האקלים, הסביבה, אנרגיות מתחדשות, הצלת מזון, חקלאות ועוד. חובתנו להגיע למפגש האמנה עם בשורה אמיתית לגבי תרומתה של ישראל למאבק בשינויי האקלים בדמות חוק האקלים שאנחנו מקדמים – שבו מנגנונים למעבר למשק מאופס פליטות ולהיערכות של המשק להשפעות של שינויי האקלים. חוק שאפתני שמציב את ישראל בשורה אחת עם המדינות המפותחות בעולם"

 

שר החוץ אלי כהן: "משבר האקלים הוא משבר גלובלי הדורש התגייסות בינלאומית. הקצאת משאבים תאפשר לנו להתכונן לוועידת האקלים הבינלאומית באופן המיטבי ביותר. פעילותנו בנושא זה היא חלק בלתי נפרד מהאסטרטגיה האזורית שלנו ואנו פועלים על מנת למצוא שיתופי פעולה בתחומי האנרגיה, המים וביטחון תזונתי עם שותפות במזרח התיכון ומחוצה לו. הצעת המחליטים שהעברנו היום היא בשורה חשובה המוכיחה את רצינות כוונתנו ואת התגייסותה של ממשלת ישראל ומשרד החוץ יחד עם המשרד להגנת הסביבה לנושא חשוב הזה"

 

הממשלה אישרה היום (א') את הצעת המחליטים המשותפת של שר החוץ, אלי כהן, והשרה להגנת הסביבה, עידית סילמן, להשתתפות מדינת ישראל בוועידת האקלים בדובאי בנובמבר-דצמבר 2023. החלטת הממשלה כוללת התחייבות לפעול בהקדם להשלמת חקיקת חוק אקלים ישראלי לפני הוועידה.

 

מלבד אישור השתתפותה של ישראל בוועידה, אישרה הממשלה גם את צעדי ההיערכות לקראת COP28, אותם יובילו משרד החוץ והמשרד להגנת הסביבה. לשם כך, יקצו משרדי הממשלה תקציב ייעודי בסך כולל של כ-9 מיליון שקל, כדי להבטיח את השתתפות ישראל ב-28COP. המשרדים שלוקחים חלק במימון ההשתתפות בוועידה הם: משרד החוץ, המשרד להגנת הסביבה, משרד רה"מ, משרד האנרגיה, משרד התחבורה, המשרד לשיתוף פעולה אזורי, משרד החדשנות, המדע והטכנולוגיה, משרד הכלכלה, משרד החקלאות, משרד הביטחון, משרד הבריאות, משרד המודיעין ורשות החדשנות.

 

עוד הוחלט על הקמת ועדת היגוי, שתוביל את היערכות מדינת ישראל לקראת הוועידה. בראשות הוועדה יעמדו במשותף מנכ"ל משרד החוץ, רונן לוי, ומנכ"ל המשרד להגנת הסביבה, גיא סמט, ובהשתתפות כל מנכ"לי המשרדים המוזכרים. עוד הוחלט, שישראל תקים ביתן לאומי בוועידה כפי שהיה בוועידת האקלים בשארם א-שייח', וכי התכנים שיוצגו בביתן הישראלי ייקבעו על ידי וועדת ההיגוי.

 

פרסום

בכנס צפויות לקחת חלק יותר מ-130 חברות הצפויות להציג את פעילותן בנושאי החדשנות והנכסיות הישראלית בתחומי האקלים.

 

מדינות חברות וארגונים משקיפים רשאים להקים ביתנים ולהפיק אירועי צד בוועידה. במסגרת הביתן הישראלי ובאמצעות אירועי הצד, תהיה למדינת ישראל הזדמנות להציג יכולות מתקדמות בכל תחומי החדשנות האקלימית, ולשתף את העולם בפתרונות כחול לבן להפחתת פליטות, ולהסתגלות למשבר האקלים.

 

ההצעה שאושרה בממשלה כוללת גם התייחסות למספר יוזמות שבכוונת ישראל לקדם כחלק מהשתתפותה בוועידה. בין היתר, הוחלט לייעד תקציב מיוחד לפרויקט "החומה הירוקה הגדולה", אשר נועד להתמודד עם תופעת המדבור באזור הסאהל באפריקה.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

חוק האקלים שעלה היום לדיונים בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת יציב אותנו ...

04/06/2024

CBI קורא לתמריצי מס על טכנולוגיה ירוקה

16/05/2024

אוסטרליה מגיעה לאבן דרך של שחזור נוזל קירור של 10,000 טון

16/05/2024

האולימפיאדה של פריז 2024 – מירוץ לקיימות

18/04/2024

חוק האקלים עבר במליאת הכנסת בקריאה ראשונה

03/04/2024

יוזמות לקידום "קמפוס בר קיימא” כחלק מתוכנית הדגל של הות"ת בקיימות ומשבר הא...

06/03/2024

חוק האקלים שעלה היום לדיונים בוועדת הפנים והגנת הסביבה של הכנסת יציב אותנו ...

04/06/2024

CBI קורא לתמריצי מס על טכנולוגיה ירוקה

16/05/2024

אוסטרליה מגיעה לאבן דרך של שחזור נוזל קירור של 10,000 טון

16/05/2024

האולימפיאדה של פריז 2024 – מירוץ לקיימות

18/04/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום