קבוצת מבנה נדל"ן רוכשת מסאנפלאואר מערכות סולאריות בכ-78 מיליון שקל

הקבוצה רוכשת מסאנפלאור כ-5 מגוואט ב-101 מערכות פוטו-וולטאיות המותקנות על גגות נכסים שבבעלות מבנה נדל"ן. להערכת קבוצת מבנה, לאחר שדרוג המערכות, ההספק המותקן צפוי להכפיל את עצמו. העסקה תצטרף לפעילות הסולארית הקיימת של החברה שצפויה לספק כ-50 מגה וואט לרשת החשמל

 

בעקבות העסקה צפויה סאנפלאואר לרשום תזרים פנוי של כ- 20 מיליון שקלים- המגלם תשואה של כ- 20% ממועד רכישת המתקנים שנמכרו, בשנת 2021

פרסום

 

עוזי לוי, מנכ"ל קבוצת מבנה: "מדובר בעסקה הסינרגטית לחלוטין לפעילותנו שכן לצד פעילות הנדל"ן, קבוצת מבנה פועלת כבר מעל עשור בתחום האנרגיה הסולארית. לאחרונה קיבלנו רישיון מחלק מחברת חשמל, כך שנוכל להעצים את פעילות החברה בתחום. העסקה בתשואת irr מוערכת של כ-13% (לאחר שדרוגים וללא מימון) ותוביל לתוספת NOI ו-FFO תוך ניצול הפלטפורמה הקיימת של החברה. עסקת זו משתלבת באסטרטגיה ארוכת הטווח של הקבוצה המתמקדת בהשבחת נכסי החברה ומיצוי התועלת הכלכלית הצומחת מהם."

 

שחר בן מויאל, מנכ"ל סאנפלאואר: "מכירת המתקנים הנמכרים נעשית בהתאם לאסטרטגיית החברה להתמקדות בפיתוח וייזום פרויקטים בעלי פוטנציאל השבחה משמעותי  ובריכוז המאמץ והמיקוד הניהולי של החברה בצבר הפרויקטים הקיימים בפיתוח בפולין וארה"ב, וכן באיתור הזדמנויות להרחבת פורטפוליו ההשקעות המניבות בישראל."

 

קבוצת מבנה נדל"ן, בניהולו של עוזי לוי, רוכשת מערכות סולאריות מידי חברת סאנפלאואר בניהול שחר בן מויאל תמורת כ-78 מיליון שקל. מדובר ב-101 מערכות פוטו-וולטאיות, שהותקנו על גגות של מבנים שונים שבבעלות מבנה נדל"ן החל משנת 2010,  ועתה תהפוך מבנה לבעלים של מערכות אלה. בכוונת החברה להשקיע כ-30 מיליון שקל נוספים בהשבחה ושדרוג ולהגדיל את ההספק המותקן ללמעלה מ-10 מגה וואט, החברה מעריכה כי העיסקה תניב לה תשואת irr של כ-13% (לאחר שדרוגים וללא מימון).

 

טרום העסקה הנוכחית, בבעלות קבוצת מבנה 235 מתקנים סולאריים בהספק כולל של 34 MW. בנוסף כולל צבר החברה 63 מערכות בשלבי תכנון והקמה שונים. לאחר הרכישה וההשבחה של המערכות הנרכשות, יחד עם פיתוח המערכות שבתכנון, יהיו בבעלות החברה מתקני אנרגיה סולארית בהספק כולל של כ-50 MW.

 

המתקנים של החברה מותקנים בין היתר בערים ירושלים, עטרות, מישור אדומים, חצור, כרמיאל, אופקים, בית שמש, קריית גת, אילת, יבנה, אור יהודה, רמלה, בת ים, גן שמואל, אור עקיבא, נשר, נהריה, מגדל העמק, עפולה ונצרת.

,

מכירה זו צפויה לייצר לסאנפלאואר תזרים מזומנים בהיקף של כ- 20 מיליון שקל, המגלמת תשואה של כ- 20% ממועד הרכישה בשנת 2021. ומצטרף לתוכנית להתייעלות מימונית שבכוונת החברה לבצע  בפולין ושככל שתבוצע, צפויה לייצר לחברה תזרים פנוי של כ- 50 מיליון שקל, אשר ישמשו את החברה להמשך פיתוח הפרויקטים של החברה.  טרם ביצוע העסקה לסאנפלאואר היו MW31 סולארי מניב בישראל, ב- 256 מערכות על גגות מסחריים ותעשייתיים שייצרו בתשעת החודשים הראשונים של 2023 הכנסות בסך של כ- 62 מיליון ש"ח.

פרסום

 

העסקה יוצאת לפועל לאחר שמבנה קיבלה רישיון להספקת חשמל בחודש דצמבר האחרון, והדבר מקנה תוקף למכירת חשמל על ידי החברה.  הרישיון ניתן בעקבות האסדרה החדשה של רשות החשמל, שתאפשר לחברות שאינן מחזיקות במתקני ייצור חשמל (או חברות שמחזיקות במתקנים סולאריים וביקשו להקים מספק וירטואלי), לספק חשמל ישירות ממתקנים סולאריים ולשייך אותם ללקוח ספציפי. זאת בניגוד למצב כיום שהחשמל הסולארי נמכר ישירות לחברת חשמל בתעריפים קבועים. השינוי יאפשר למספקי החשמל הוירטואלי להציע ללקוחות חשמל מאנרגיה מתחדשת בלבד.

 

עבור סאנפלאואר העסקה היא המשך למומנטום החיובי שהחברה נמצאת בובתחילת שבוע שעבר הודיעה כי השלימה רכישה של פרויקטים סולאריים בהספק כולל של כ- 13 מגה-וואט. חיבור הפורטפוליו צפוי לתרום לחברה של כ- 7.2 מיליון שקלים  בשורת ההכנסות בשנה, ושל כ- 4.8 מיליון שקלים לשורת ה-EBITDA

 

מבנה נדל"ן (כ.ד) בע"מ הינה אחת מחברות הנדל"ן הציבוריות הגדולות בישראל. החברה עוסקת למעלה משישה עשורים בתכנון וייזום, רכישה, בנייה, השכרה, ותפעול של מגוון נכסי נדל"ן, לרבות בתחומי תעשיה ולוגיסטיקה, תעסוקה, מסחר ומגורים. החברה מחזיקה כ-563 נכסים מניבים המושכרים לכ-3,000 שוכרים בשטח כולל של כ-1.6 מיליון מ"ר, הפזורים ברחבי ישראל. בנוסף, לחברה 24 פרויקטים מניבים בשלבי בניה, תכנון ויזום בהיקף של כ-850 אלפי מ"ר. המגוון והפיזור הגאוגרפי הייחודיים והרחבים של נכסי החברה ברחבי ישראל, כמות השוכרים וגיוונם לצד בסיס הון ונזילות חזקים מהווים יתרונות רבי ערך אשר תורמים לחוסנה והמשך צמיחתה של החברה.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

קבוצת הפניקס תשקיע כ-100 מיליון אירו בפרויקטי אנרגיה מתחדשת של החברה בחו"ל

03/06/2024

אלקטרה פאוור: העלייה במכירות החשמל הביתי פיצתה על הירידה במכירות הגפ"מ

28/05/2024

או.פי.סי אנרגיה פותחת את שנת 2024 עם צמיחה של כ-25% ב-EBITDA המתואם לכ-345 ...

23/05/2024

התכנית הראשונה להקמת תחנת כוח סולארית ואגירה בערבה במסגרת תכנית המתאר הארצי...

20/05/2024

אנרגיה סולארית מספקת 73% מצרכי האנרגיה של TRU

16/05/2024

מיזם חדש לטכנולוגית אגרו-וולטאי שנחנך בקניה בינואר 2024

07/05/2024

קבוצת הפניקס תשקיע כ-100 מיליון אירו בפרויקטי אנרגיה מתחדשת של החברה בחו"ל

03/06/2024

אלקטרה פאוור: העלייה במכירות החשמל הביתי פיצתה על הירידה במכירות הגפ"מ

28/05/2024

או.פי.סי אנרגיה פותחת את שנת 2024 עם צמיחה של כ-25% ב-EBITDA המתואם לכ-345 ...

23/05/2024

התכנית הראשונה להקמת תחנת כוח סולארית ואגירה בערבה במסגרת תכנית המתאר הארצי...

20/05/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום