האתגר הגדול של העולם – ייצור אנרגיה מתחדשת והמשך ייצור מזון – תוך מזעור נזקי משבר האקלים

עשרות חברות אנרגיה בינלאומיות ויזמים יציגו פיתוחים חדשניים בתחום האגרי-וולטאי

בוועידה הבינלאומית SunnySide APV SUMMIT 2023

 

פרסום

הוועידה בשיתוף משרדי האנרגיה, החקלאות, הכלכלה, הגנת הסביבה, המדע, פורום האקלים של בית הנשיא ומשרד האנרגיה הגרמני

 

הוועידה הבינלאומית לאגרי-וולטאי מתקיימת לזכרו של היזם חיים אוחיון ז"ל, ביזמת מכון המחקר מיגל מישראל ומכון המחקר פרנהופר מגרמניה – בתמיכת משרדי ממשלה וחברות אנרגיה מתחדשת- השבוע- ב-1-2 במרץ, בגליל העליון. עשרות חברות בינלאומיות מהמובילות בתחום אנרגיה מתחדשת, ישתתפו בוועידה ויציגו תוצאות מחקרים פורצי דרך שנערכו בארץ ורחבי העולם, כמו גם כיווני מחקר ופרויקטים עתידיים שמיועדים להביא לרווחיות החקלאי ושמירת איכות היבול, תוך קידום יעדי האנרגיה של מדינה ישראל.

בין החברות שישתתפו:

אנלייט ,Enlight חברה בינלאומית מובילה בייזום, פיתוח, מימון, הקמה והפעלה של פרויקטי אנרגיה מתחדשת, במעל עשר מדינות, בתחומי אנרגיה סולארית, אגירת אנרגיה ואנרגיית רוח כמו פרויקט הענק של חוות טורבינות הרוח בעמק הבכא ברמת הגולן. אנלייט מקדמת פרויקטים אגרי-פוטו וולטאיים, רבעים נוספים בשותפות עם האגודה החקלאית "בננות החוף" לייצור חשמל סולארי על גבי שטחים חקלאיים פעילים ב- 35 יישובים בישראל.

 

טריגו סולאר  ,Trigo Solarתציג בוועידה פתרון אגרי-וולטאי לשדות של גידולי בעל, המתמקד בשימוש אופטימלי במי הגשם על ידי הסטתם מהפאנלים הסולאריים לגידול החקלאי, ובכך כמות המשקעים גוברת.

 

סאן-אגרי Sun'Agri ישראל, חברת בת של Sun'R הצרפתית, תציג מחקרים בתחום כלכלה התנהגותית בתחום האגרי-וולטאי, בגידולים שונים המראים עליות של 50% ביבול החקלאי, ובביומסה של הגידולים, הפחתה במזיקים, חיסכון של כ- 30% בשימוש במים, וכן- ירידה ממוצעת של כ- 5 מעלות צלזיוס מתחת לפאנלים בזמן עומסי החום, ועלייה בכ- 3 מעלות צלזיוס בתקופות של קרה.

 

סולאראדג' SolarEdge, תציג מגוון מערכות סולאריות חכמות המאפשרות ניצול מקסימאלי של אנרגיה המופקת מכל פאנל סולארי, תוך הקטנת עלויות תחזוקה של המערכת.

 

סולארגיק  ,Solargikתציג פיתוח מתקדם של מערכת עוקבת שמש קלת משקל וורסטילית, להתקנה מעל גידולים חקלאים בגבהים שונים, מעל חממות, מבנים חקלאים וקרקע. המערכת מאפשרת ייצור בין 15%-25% יותר חשמל מאשר מערכת קבועה, וטכנולוגיה ייחודית לביצוע אופטימיזציה בין צורכי הגידול לבין יכולת ייצור אנרגיה.

 

קבוצת דוראל Doral Group , חברה גלובלית יזמית בשלל תחומי האנרגיה המתחדשת ביזום ופיתוח מיזמי אנרגיה בארץ ובעולם – תציג בוועידה מגוון פרויקטים וכן תוצאות מחקר וניסוי למתקנים סולאריים קרקעיים, מעל מטעים חקלאיים, מאגרים וגגות בשילוב מתקנים לאגירת אנרגיה.

 

אגכימדס ,AgChimedes המתמחה בהספקת פתרונות מקיימים להבטחת שרשרת ייצור מזון על ידי שימוש בטכנולוגיות פורצות דרך מעולמות האגטק והפודטק. אשר הקימה גם חברות בתחומי תחליפי אנטיביוטיקה, פתרונות לחיידקים עמידים ווירוסים, רכיבים להזנה שמקורם בחרקים, ושיפור גנטי, תציג פתרונות טכנולוגיים שפיתחה.

 

רמטק REM TEC האיטלקית, הינה הראשונה בעולם שפיתחה פרויקטים ברי קיימא בתחום האגרי-פוטו וולטאי (APV) להפקת אנרגיה סולארית בשטחים חקלאיים תוך ניצול מלא של הקרקע. בעלת פטנט רשום ברחבי העולם- AGROVOLTAICO, מערכת מעקב סולארית חד או דו-צירית, בעלת מודולים פוטו-וולטאיים דו-צדדיים, הממקסמת את ייצור האנרגיה מהשמש תוך שמירה על זמינות הקרקע לשימוש חקלאי. החברה תציג בוועידה את תוצאות המחקרים בירקות שטופחו מתחת לגגות סולאריים והראו לדוגמה- עלייה של 30% בקוטר הממוצע של ראשי חסה, וירידה בצריכת המים של עד 60% בעגבניות ודלעת.

 

EDF Renewablesישראל, חברת בת של חברת החשמל הצרפתית EDF, משקיעה בתחום האגרי-וולטאי. תציג בין השאר ניסוי ראשון מסוגו בעולם לבחינה רציפה ומלאה להשפעת ההצללה דינמית מהפאנלים הסולאריים שהשתווה בכמות ואיכות יבול הפלפל, לזה שבחלקת הביקורת.

 

בריח גולן, מקבוצת רב בריח תעשיות, חברת ציוד ופתרונות לאנרגיה מתחדשת, תשיק בוועידה פיתוח סדרת מוצרי דו-שימוש וסל פתרונות בתחום האגריוולטאי, בשיתוף מומחים מהארץ והעולם. החברה מציעה מענה הוליסטי להקמת מערכות סולאריות והינה היבואנית הרשמית של "Trina Solar"

 

פרסום

סולגרין ,Solegreen עוסקת בייזום, פיתוח, הקמה ותפעול מערכות סולאריות קרקעיות, מתקני אגירת אנרגיה, אגרי PV, גגות סולאריים, אספקת חשמל ירוק וניהול חכם של האנרגיה לעסקים ותעשייה.

 

ויגדו טכנולוגיות, סטארט-אפ שעובד בשיתוף פעולה עם יחידת המדען הראשי של משרד האנרגיה המתמחה בפיתוח פתרונות טכנולוגיים להעלאת תפוקה של שדות סולאריים, תציג את SolarJetמערכת חדשה המקצרת את תקופת ההחזר על ההשקעה בשדות סולאריים, מבצעת אופטימיזציה על חלקים רבים של השדה הסולארי ומשיבה למערכת אנרגיה שאחרת הייתה מתבזבזת כחום.

 

עוד ישתתפו בוועידה: גולן סולאר, נקסטקום, שיכון בינוי, בנק הפועלים, תדיראן אנרג'י, נטפים, לוצאטו ועוד

 

כמו כן תתקיים ישיבה ראשונה של הצוות הדו משרדי של משרדי הממשל בגרמניה עם משרדי הממשלה בישראל- להתוויית דרך העבודה לשנה הקרובה בהקמת מתקני אגרי וולטאי בישראל.

 

הוועידה הבינלאומית SunnySide APV Summit 2023, תתקיים במלון גליליון, בגליל העליון- ב-1-2 במרץ

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

הקמת חוות פוטו-וולטאיות לייצור חשמל בשטחים ה״כלואים״ בתוך 13 מחלפים

15/02/2024

קבוצת מבנה נדל"ן רוכשת מסאנפלאואר מערכות סולאריות בכ-78 מיליון שקל

04/02/2024

מיזם לקידום תחבורה ירוקה שעלותו כחצי מיליארד ש״ח

29/01/2024

ברית פאנלים סולאריים בגודל 700W+

30/12/2023

פותחה והותקנה מערכת סולארית עוקבת שמש "דו צירית"

11/12/2023

טיגו אנרגיה תספק את פלטפורמת הבינה המלאכותית שלה לקבוצת האנרגיה האמריקאית C...

29/11/2023

הקמת חוות פוטו-וולטאיות לייצור חשמל בשטחים ה״כלואים״ בתוך 13 מחלפים

15/02/2024

קבוצת מבנה נדל"ן רוכשת מסאנפלאואר מערכות סולאריות בכ-78 מיליון שקל

04/02/2024

מיזם לקידום תחבורה ירוקה שעלותו כחצי מיליארד ש״ח

29/01/2024

ברית פאנלים סולאריים בגודל 700W+

30/12/2023

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום