בלי מזגן בהפסקת חשמל בשיא החום ? – מה אפשר לעשות

ההפסקות חשמל בתזמון של שרב אינן רק מציקות; הן יכולות להוות סיכון רפואי אמיתי . בעוד מדובר בחלק מן התופעות המתקיימות בשדרוג התשתית והתרחבות צריכת חשמל, השפעתן על האוכלוסיה אינה נעלמת. הנה כמה אסטרטגיות חכמות ועדכניות שיכולות לעזור בשמירה על טמפרטורה נוחה בבית כאשר החשמל נותק.

ניתוב ואופטימיזציה של זרימת האוויר

דאגו להגן על החלונות שחשופים לקרינה הישירה של השמש על ידי הורדת תריסים, וילונות כהים, או התקנת צלונים. בכך תסגורו את כניסת החום היומי הנכנסת מחוץ לבית. בנוסף, אם אפשרי, תכננו ניתוב אוויר נכון בבית, בו תפתחו חלונות ודלתות בכיוונים המתאימים ליצירת זרימת אוויר טובה. אפשר להשתמש במאווררים מופעלי סוללה בזמנים הנכונים כדי לעודד זרימת אוויר קריר יחסית מחוץ לבית ואליו.

טכנולוגיות מבצעיות לקירור

חוק האידוי הוא אחד מהכלים הטכנולוגיים המבצעיים ביותר שברשותנו. אפשר למקם מגבת רטובה או קערת קרח מול מאוורר המופעל בסוללה, מה שיוצר זרימת אוויר מרעננת. גם תהליכים כימיים פשוטים כאלו יכולים להשפיע באופן משמעותי על איכות האוויר בחלל סגור.

השתמשו בטכניקות קירור טבעיות
ישמו טכניקות קירור טבעיות, כמו הרטבת וילונות או סדינים ותלייתם בחלונות או בפתחים. זה עוזר להוריד את הטמפרטורה כאשר האוויר עובר דרך הבד הלח, ומספק אפקט מרענן.

פרסום

דינמיקות התנהגותית ומניעות גיאומטריות

לא כל החללים בבית נוצרו שווים. אם יש לכם מרתף או אפשרות להתרכז בחללים שהם יותר קריבים לקרקע, השתמשו בהם כסוכנים לקירור. חללים אלו נוטים להיות יחסית קרירים יותר מהקומות העליונות. העברת הפעילות אל החללים האלו יכולה להיות אפקטיבית בקירור הגוף.

ניהול הידרוטרמלי של הגוף

מעבר לשתייה מרובה ומניעת מאמץ גופני, הרטבת נקודות גוף מסוימות יכולה לשפר את מערכת הקירור הפיזיולוגית שלנו. שקיות קרח או מגבות רטובות יכולות להקל על מצב חום ולאפשר שיפור מהיר במערכת הטמפרטורה של הגוף.

אופטימיזציה של משאבים חשמליים קיימים אם יש לכם מקורות חשמל חיצוניים, כמו מטענים ניידים או גנרטורים, ניתן להשתמש בהם באופן ממומן להפעלת מערכות קירור יעילות יותר, כמו מאווררים ניידים או מערכות קירור מינימליסטיות.

פרסום

 

 

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

מחיר התקנת מזגן חדש, מזגן ישן ,

08/04/2024

מצנן תעשייתי - שימוש ותחזוקה

07/04/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

תקלות בשלט למזגן ודרכי פתרון

11/02/2024

כמה עולה לחמם את הבית בחורף

01/02/2024

סכנה - איך לחמם את הבית נכון

26/01/2024

מחיר התקנת מזגן חדש, מזגן ישן ,

08/04/2024

מצנן תעשייתי - שימוש ותחזוקה

07/04/2024

האם כדאי לעשות הסבה מקצועית לטכנאי מיזוג אוויר ?

19/02/2024

תקלות בשלט למזגן ודרכי פתרון

11/02/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום