התקדמות לא משכנעת בנושא שחרור פחמן בבריטניה

בריטניה: ועדת החשבונות הציבוריים (PAC) אומרת שהיא לא משוכנעת שההתקדמות הנוכחית במטרות הממשלה להגיע ל-600,000 התקנות משאבות חום בשנה עד 2028 תואמת את שאיפותיה.

בדו"ח חדש, ה-PAC מתאר את שחרור הפחמן של חימום הבית כ"אחד האתגרים הגדולים ביותר" לממשלה בהשגת אפס נטו.

הדו"ח, שכותרתו Decarbonising Home Heating , מגלה כי הצרכנים עדיין מתמודדים עם מורכבות ובלבול רבה מדי מכדי לקבל החלטות מושכלות לגבי התקנת משאבת חום, כאשר הממשלה עומדת בפני אתגר משמעותי להגדיל את מספר מספיק של מתקיני משאבות חום מיומנים.

פרסום

היא רואה את עלות הקנייה וההפעלה של משאבות חום כ"מחסום מהותי" לשימוש, ובעוד שעלויות ההתקנה ירדו עד 6% מאז 2021, העלויות צריכות לרדת הרבה יותר מהר כדי שהממשלה תצליח להשיג את היעד שלה. של הפחתה של 25% בעלויות ההתקנה עד 2025.

הדו"ח מכיר גם בפער העלויות בין חשמל לגז, כאשר המחלקה לאבטחת אנרגיה ואפס נטו (DESNZ) מעכבת את התוכניות לאיזון מחדש של עלות החשמל והגז בכמעט שנתיים, וקבעה שקשה לעשות זאת. 

"אנו מודאגים מכך שרוב משקי הבית המקבלים את מענק תוכנית שדרוג הדוד של 7,500 ליש"ט עשויים להיות מקבוצות אמידות יותר, מכיוון שסביר יותר שהם יוכלו לעמוד בעלויות הנוספות ואולי התקינו משאבת חום גם ללא המענק." 

היא ממליצה ש-DESNZ תחשוף את הממצאים של הערכת צריכת משאבות חום בקרב קבוצות סוציו-אקונומיות שונות עד סוף ינואר, ועליה להגדיר אילו פעולות היא תנקוט כדי לטפל בעלויות התפעול הגבוהות של משאבות חום.

ה-PAC מביע דאגה שיש יותר מדי מורכבות ובלבול פוטנציאלי עבור משקי בית כדי לאפשר להם לקבל החלטות מושכלות לגבי התקנת משאבת חום. היא ממליצה ש-DESNZ תפרט כיצד זה יקל על הנוף של משאבות החום לצרכנים לניווט.  

פרסום

ה-PAC גם מגבה את איגוד משאבות החום מעריך ש-33,700 מתקיני משאבות חום מיומנים יידרשו עד 2028 וממליץ, כחלק מתגובתו לדקות האוצר, על DESNZ לקבוע אילו פעולות היא תנקוט כדי להגדיל את מספר מתקיני משאבות החום לאחר 2025 .

מאחר ש-DESNZ לא אוספת את כל המידע שהוא צריך כדי לעקוב אחר ההתקדמות בהתקנת משאבות חום, ה-PAC מייעץ לפתח מנגנון לאיסוף וניטור נתונים על התקנות משאבות חום בכל משקי הבית באנגליה עד סוף דצמבר לכל המאוחר ולפרסם אותם ב- בסיס רבעוני.

DESNZ עדיין לא הצליחה להבין כיצד היא תתמוך בכ-20% ממשקי הבית שבהם משאבות חום אינן פתרון מעשי. PAC ממליצה ש-DESNZ תתאר, עד סוף דצמבר, אילו סוגי נכסים ואזורים היא לא מצפה שיתאימו למשאבת חום ואילו טכנולוגיות חלופיות דלת פחמן זמינות עבורם.

Print Friendly, PDF & Email

תודה שאתם מבקרים בפורטל "אייר נט ". אייר נט היינו פורטל מקצועי ומקיף לתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום התעשייתי באייר נט תוכלו למצוא אינפורמציה מקצועית שחשובה לכם ומאגר ספקים גדול מתחום האוורור ,מיזוג האוויר הקירור והחימום

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

כתבות נוספות

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

קבוצת קליפורניה תוביל לאימוץ משאבות חום כדי לתמוך ביעדי משאבת החום והאקלים ...

01/06/2024

צ'ילר לשוק ההודי -מותאם במיוחד לתנאי מזג אוויר שונים בהודו

01/06/2024

ECHA שוקלת את השפעות PFAS

16/06/2024

בהולנד תופסו יותר מ-40 טונות של נוזל קירור

16/06/2024

צניחה של עשרות מיליוני שקלים במכירות מזגני אלקטרה, תדיראן וברימאג 

06/06/2024

התחלה נקייה עבור משאבת חום פרופאן תעשייתית

05/06/2024

תמיד לדעת לפני כולם

השארו מעודכנים

השאירו פרטים לקבלת עידכונים למייל

בחרו תחום